•     pełnowymiarowy basen sportowy 25×16 m o głębokości od 1,6-1,8 m (homologacja FINA),
 •     basen rekreacyjny z biczami bocznymi i gejzerami o głębokości od 0,75 m – 0, 9m,
 •     tor wypłycony o głębokości 0,9 m,
 •     podświetlaną wanną „Whirpool” z gejzerami i biczami wodnymi,
 •     zjeżdżalnię o długości 65m,
 •     saunę suchą,
 •     salę do ćwiczeń z lustrami,
 •     wolne powierzchnie reklamowe wewnątrz i na zewnątrz budynku.

Kryta Pływalnia OSiR jest dostępna codziennie w godzinach 6:00-22:00 i znajduje się w bardzo dogodnej lokalizacji przy ulicy Zamoyskiego 62 A, przy obwodnicy Zamościa (obwodnica: Lublin – Tomaszów , Hrubieszów) z parkingiem na busy i autobusy.

Budynek jest przyjazny dla osób niepełnosprawnych.
Pływalnia posiada certyfikat Basenu Przyjaznego Maluchom.

Nasza działalność zmierza do upowszechnienia kultury fizycznej i sportu w zakresie nauki pływania ze szczególnym uwzględnieniem dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych.

Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość rezerwacji hali basenowej w dogodnych terminach.

Akceptujemy karty:

 

BENEFIT MultiSport Plus i MultiSport Kids FitProfit

Nasi partnerzy : BENEFIT Systems i Vanty Style
użytkownicy kart mogą skorzystać z usług :
basen- bez limitu czasu ;
sauna + basen – 1 godz
aqua aerobik 1 godz. zajęć (wtorki i czwartki 20.00 ).

Organizujemy:

 • kursy nauki pływania dla dzieci i dorosłych,
 • kursy doskonalenia pływania,
 • pływanie dla maluchów,
 • aqua aerobic,
 • aerobik na sali do ćwiczeń z lustrami.

Kryta Pływalnia jest również miejscem, gdzie można w pełni się zrelaksować korzystając z szerokiej gamy usług m.in. działają tu:

 • dział rehabilitacji i odnowy biologicznej,
 • jaskinia solna,
 • kawiarnia,
 • salon kosmetyczny ,
 • salon fryzjerski,
 • sklepik z akcesoriami pływackimi,
 • Szkółka Pływacka „Laguna”,
 • Klub Sportowy „Orka”,
 • Rejonowe WOPR Zamość.

Pływanie jest uważane za najbezpieczniejszą i najbardziej wszechstronną dyscyplinę sportu. Aktywność ta poprawia ogólny stan zdrowia, kondycję oraz wpływa zbawiennie na proporcje naszego ciała. Jest polecana dla wszystkich, zarówno dla ludzi aktywnych fizycznie, jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają trenować. Ruch w środowisku wodnym przynosi szereg korzyści zdrowotnych: dotlenia i uodparnia organizm, zwiększa jego wytrzymałość, usprawnia krążenie, pracę serca i płuc, zapobiega i koryguje wady postawy, przyspiesza kurację odchudzającą, ujędrnia i wygładza naskórek, harmonijnie rozwija całe ciało, gdyż aktywizuje więcej grup mięśniowych niż jakakolwiek inna dyscyplina sportowa. Hartuje i uodpornia nasz organizm na przeziębienia, a także opóźnia procesy starzenia.

Kontakt:

tel. 84 638 92 24 (poniedziałek – piątek w godz. 7.30 –15.30),
tel. 84 639 96 64 (codziennie w godz. 6.00 –22.00).

NAUKA PŁYWANIA

Kryta Pływalnia OSiR organizuje kursy nauki pływania dla dzieci , młodzieży oraz dorosłych w grupach 3-5 , 6-10 oraz 11-15-osobowych. Kursy nauki pływania odbywają się w 10 – godzinnych blokach programowych organizowanych w dni powszednie w godzinach popołudniowych , soboty i niedziele.
Zajęcia w grupach odbywają się w ustalonych godzinach i terminach po wcześniejszym zgłoszeniu(zapisaniu) się na dany kurs.

Więcej informacji oraz zapisy : 84 639 96 64 lub 84 638 92 24

W Krytej Pływalni OSIR odbywają się również indywidualne (personalne) zajęcia nauki pływania dla dzieci oraz dorosłych. Instruktorzy prowadzący indywidualne zajęcia dostosowują się do kursanta z uwzględnieniem prowadzonych przez siebie zajęć.

Więcej informacji w zakładce:  Indywidualne nauki pływania.

Kadrę instruktorską stanowią absolwenci Akademii Wychowania Fizycznego mający przygotowanie pedagogiczne i wszelkie inne uprawnienia do prowadzenia tego typu zajęć. Kryta Pływalnia dysponuje także niezbędnym sprzętem i zapleczem do realizacji zajęć nauki pływania.

Dzięki tym czynnikom proponujemy wysoki poziom prowadzonych zajęć , które usatysfakcjonują każdego uczestnika kursu oraz gwarantują nabycie najwyższych umiejętności pływackich.

Rozszerzeniem naszej oferty jest doskonalenie poszczególnych stylów pływackich na kursach doskonaląco – rekreacyjnych pływania oraz kursy przygotowawcze na egzaminy na wyższe uczelnie.
Więcej informacji w zakładce:  Doskonalenie pływania.

Robert Sz.

INDYWIDUALNA NAUKA PŁYWANIA Z INSTRUKTOREM

Indywidualna ( personalna) nauka pływania organizowana przez Krytą Pływalnię OSiR, to zajęcia, które pozwalają nabyć podstawową umiejętność pływania, już po kilku zajęciach. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów pływania z wieloletnim doświadczeniem, co pozwala na szybkie przyswajanie technik pływania.

Dzięki indywidualnej nauce pływania jest możliwe dostosowania programu nauczania, do wieku i umiejętności klienta. Instruktor poświęca osobie uczącej się 100 % czasu, a intensywność i rodzaj ćwiczeń dobiera wyłącznie do potrzeb kursanta, dlatego nauka jest bardzo efektywna. Zaletą tych zajęć jest dostosowanie dogodnych terminów spotkań, dla klienta z instruktorem.
Indywidualna nauka pływania polecana jest dla wszystkich, bez względu na wiek – doświadczeni instruktorzy dobiorą program Twojego treningu indywidualnie, co przełoży się na doskonałe efekty.
Prowadzący zajęcia przejmuje opiekę nad małoletnim uczestnikiem kursu od momentu wejścia na halę basenową. Opiekunowie powinni przebywać stale na teranie Krytej Pływalni OSiR podczas prowadzonych zajęć nauki pływania oraz niezwłocznie odbierać podopiecznego po zakończeniu zajęć. Dla dobra kursanta – uczestnika kursu, kursant, rodzice lub opiekunowie prawni dziecka – uczestnika kursu, mają obowiązek uzyskać zgodę lekarza na uczestnictwo w indywidualnych zajęciach nauki pływania.

Rozszerzeniem indywidualnych zajęć są zajęcia przygotowawcze na egzaminy na wyższe uczelnie oraz do testów sprawności fizycznej potrzebnych do pracy w różnego rodzaju służbach.

Więcej informacji oraz zapisy :
tel. 84 638 92 24 (poniedziałek – piątek w godz. 7.30 –15.30),
tel. 84 639 96 64 (codziennie w godz. 6.00 –22.00).

Robert Sz.

DOSKONALENIE  PŁYWANIA

Doskonalenie pływania organizowane przez Krytą Pływalnię OSiR, to zajęcia prowadzone w grupach 15 osobowych, dwa razy w tygodniu, w dni powszednie, w godzinach popołudniowych oraz soboty i niedziele. Kursy doskonalenia pływania odbywają się w cyklicznych 8 – godzinnych blokach programowych. Zajęcia doskonalące są prowadzone w formie rekreacyjnej.Ich celem jest doskonalenie nabytych przez dziecko umiejętności pływackich oraz poszczególnych stylów pływackich.
Program zajęć dostosowywany jest do umiejętności uczestników, dzięki odpowiedniemu doborowi środków i metod przez instruktora prowadzącego zajęcia.
W przypadku szczególnych predyspozycji pływackich dziecko może kontynuować nabyte umiejętności pływackie w Kubie Sportowym „Orka”, znajdującym się przy Krytej Pływalni OSiR. Dzieci są przygotowywane do startu w zawodach pływackich.
Rozszerzeniem oferty doskonalenia pływania jest pływanie dla dorosłych „ Masters” . Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, w godzinach wieczornych w cyklach – 8 godzinnych.

Więcej informacji oraz zapisy na kursy :

· tel. 84 638 92 24 (poniedziałek – piątek w godz. 7.30 –15.30),
· tel. 84 639 96 64 (codziennie w godz. 6.00 –22.00).

Aktualny CENNIK

Robert Sz.

Ośrodek Sportu i Rekreacji – Kryta Pływalnia, serdecznie zaprasza na zajęcia „Aqua aerobiku”. Zajęcia odbywają się cyklicznie, w poniedziałki i środy w godzinach od 20.00 do 21.00.

Osoby zainteresowane aerobikiem w wodzie mogą uczęszczać na zajęcia w dowolny dzień zgodnie z przedstawionym harmonogramem. Według instruktorów najlepsze efekty uzyskujemy jednak ćwicząc co najmniej dwa razy w tygodniu.

Aerobik w wodzie – „aqua aerobik” (czyli: gimnastyka w wodzie) to bezpieczna forma aktywności fizycznej, którą może uprawiać każdy, niezależnie od wieku oraz kondycji fizycznej. Jest to rodzaj gimnastyki korekcyjnej wywodzącej się od ćwiczeń rehabilitacyjnych. Ćwiczenia w wodzie wykonuje się prawie bez wysiłku, a mimo to poprawiają one formę, rzeźbią sylwetkę i doskonale odprężają. Nawet spora nadwaga, kiepska forma, nie są przeszkodą dlatego typu aktywności fizycznej. Ćwicząc aqua aerobik szybko można pozbyć się zbędnych kilogramów, ponieważ ruch w wodzie przyspiesza przemianę materii. Aqua aerobik zmniejsza cellulit, masując i ujędrniając ciało, a ponadto najskuteczniej redukuje tkankę tłuszczową. Podczas wodnego aerobiku można spalić od 400 do 500 kcal przez 45 minut – to więcej niż w czasie tradycyjnych zajęć. Ćwicząc w wodzie, musimy bowiem dodatkowo pokonać jej opór. Angażujemy wówczas wiele mięśni, nawet tych rzadko używanych na co dzień. Co ciekawe, choć mięśnie pracują bardzo intensywnie, zupełnie tego nie odczuwamy!
Gimnastyka wodna nie tylko usprawnia przemianę materii, ale dodatkowo przyśpiesza usuwanie toksyn z organizmu.
Wszystkich zainteresowanych , zarówno Panie jak i Panów, serdecznie zapraszamy do skorzystania z przedstawionej oferty.

Robert Sz.

Grota Solna czynna codziennie w godz. od 7.00 do 21.00

Akceptujemy Karty FitProfit, Benefit Systems,  OK System.

Grota Solna jest wykonana z kilkunastu ton różnych soli kopalnianych, morskich i leczniczych tj:
–    ściany są wykonane z soli pakistańskiej ,
–    podłoga wysypana jest solą kłodawską , bocheńską oraz z Morza Martwego,
–    w 2  tężniach znajduje się solanka składająca się z różnych soli leczniczych,
–    w kaskadzie solankowej znajduje się roztwór soli morskich i jodowych,

W takim pomieszczeniu tworzy się odpowiedni mikroklimat poprzez nasycenia powietrza drobinkami suchego chlorku sodu w aerozolu, o stałej temperaturze (18-24 °C) i stabilnej wilgotności (wilgotność względna 40-60%). Parametry te są komfortowe dla człowieka   i pozwalają utrzymać stabilność aerozolowego mikroklimatu. Zapewnienie odpowiedniego mikroklimatu w Grocie Solnej zapewniamy dodatkowo poprzez generator solankowy pracujący na bazie Solanki  Zabłockiej. Zabłocka solanka jodowo-bromowa przeznaczona jest dla dzieci i dorosłych. Od lat stosowana jest w lecznictwie uzdrowiskowymi i w warunkach domowych na inhalacje zatok, gardła, krtani, tchawicy, oskrzeli i płuc oraz płukanie gardła i ust. Skuteczność Zabłockiej solanki wynika z jej naturalnej kompozycji mineralnej, a zwłaszcza z bardzo wysokiego stężenia jodu, oraz takich pierwiastków jak: brom, wapń i magnez. Jod powoduje rozrzedzania śluzu. Brom łagodzi podrażnienia, powoduje rozszerzenie oskrzeli i ułatwia oddychanie. Wapń i magnez działają przeciwalergicznie i przeciwzapalnie. Podczas pobytu w Grocie Solnej klient relaksuje się słuchając  muzyki relaksującej np. odgłosów dzikiej natury (szumu fal, śpiewu ptaków itp.), która stabilizuje autonomiczny układ nerwowy oraz pozytywnie oddziałuje na emocje.

Pozytywne działania przebywania w Grocie Solnej :

– zwiększenie wentylacji płuc; usprawnienie wymiany gazowej; aktywizacja nabłonka rzęskowego przewodów płucnych,
– normalizacja funkcjonowania centralnego układu nerwowego; zmniejszenie uczucia zmęczenia; działanie uspakajające, lekko nasenne, działanie antystresowe,
– zwiększenie aktywności procesów utleniania i redukcji; stymulacja metabolizmu węglowodanów, białek i wody; nasilenie syntezy enzymów; zmniejszenie zawartości cukru we krwi;
– zmniejszenie tętniczego ciśnienia krwi; poprawa mikrokrążenia; działanie przeciwskurczowe;.
– właściwe nawilżenie górnych i dolnych dróg oddechowych
– zlikwidowanie zakażenia bakteryjnego, wirusowego lub grzybiczego w ustach i drogach oddechowych
– regenerację nabłonka migawkowego
– rozrzedzenie wydzieliny błony śluzowej
– zmniejszenie obrzęku zapalnego błony śluzowej
– zniesienie skurczu mięśni gładkich oskrzeli
– poprawę profilaktyki w schorzeniach dróg oddechowych jak przewlekłe nieżyty nosa, gardła, tchawicy, oskrzeli i płuc.

SAUNA CZYNNA : PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK OD 6.00 DO GODZ. 9.00 oraz OD GODZ. 16.00 OD GODZ. 21.45 ORAZ SOBOTA – NIEDZIELA OD GODZ. 6.00 DO GODZ. 21.45

Robert Sz.

W ofercie naszego sklepiku można znaleźć szeroki wybór asortymentu z dziedziny sportów wodnych takich jak:

– czepki basenowe
– kąpielówki chłopięce i męskie
– stroje kąpielowe dziecięce i damskie
– okulary
– koła
– rękawki
– piłki
– paski do okularów
– płyn Anty Fog
– pieluszki
– maski i rurki
– obuwie dziecięce ,damskie i męskie
– płetwy
– zatyczki do nosa i ucha

Więcej informacji : tel. 84 639  96 64 (codziennie w godz. 6.00 –22.00)

opr. Zosia P.

   

Szanowni Klienci informujemy , że w Krytej Pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu prowadzone są zajęcia aerobiku z wykorzystaniem piłek i stepów oraz zajęcia z Karate Kyokushin dla dzieci oraz dorosłych.

Zajęcia te prowadzone są na pierwszym piętrze w salce fitness i przedstawiają się następująco :

– z wykorzystaniem piłek i stepów prowadzone są w :poniedziałki , czwartki od godz. 19.30 do godz. 20.30

Zajęcia aerobiku prowadzi wieloletnia instruktorka fitness Pani Edyta Zubrzycka-Żurawska.
Więcej informacji o prowadzonych zajęciach można uzyskać pod nr. tel. 606 717 518 oraz tutaj : fitness-zamosc.

 

 

 

 

 

KARATE KYOKUSHIN – zajęcia prowadzone są od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych, w zależności od zaawansowania oraz wieku dzieci i dorosłych.
Zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy karate z instruktorem koordynatorem Panem Krzysztofem Polichą posiadającym piąty dan w karate kyokushin.
Więcej informacji o zapisach do poszczególnych grup możecie Państwo uzyskać pod nr. tel 602 262 108 oraz tutaj: kyokushinzamosc.pl.

 

Robert

KOMUNIKAT o jakości wody w Krytej Pływalni OSiR w Zamościu przy ul. Zamoyskiego 62a.

KOMUNIKAT o jakości wody w Krytej Pływalni OSiR w Zamościu przy ul. Zamoyskiego 62a.
Woda basenowa w Krytej Pływalni OSiR w Zamościu spełnia wymagania zawarte w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015r. (Dz. U. z 2015r. poz. 2016) w zakresie parametrów mikrobiologicznych i fizykochemicznych.
Podstawa: badanie próbek wody w dn. 29.07.2022r. przeprowadzone przez Laboratorium Badawcze BGA Polska Sp. z o.o.

Informujemy, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zamościu przygotowując – zbiorczą roczną oceną wody na pływalni stwierdza, że eksploatacja basenu była prowadzona przez zarządzającego w sposób zapewniający bezpieczeństwo zdrowotne korzystających z basenów Krytej Pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu.
Zamość dnia 10.02.2022 r.

REGULAMIN KORZYSTANIA Z SAUNY

 1. Z sauny mogą korzystać tylko osoby zdrowe. Zabrania się korzystania z sauny osobom cierpiącym na choroby: serca, nowotworowe, metaboliczne, układu oddechowego, alergiczne, mogące stanowić zagrożenie utraty zdrowia lub życia. Jeżeli mamy jakieś wątpliwości, czy stan naszego zdrowia pozwala na skorzystanie z sauny najlepiej skontaktować się z lekarzem.
 2. Osoby poniżej 13 lat mogą korzystać z sauny wyłącznie z pełnoletnim opiekunem. Korzystanie z sauny przez dzieci poniżej 6 lat powinno być skonsultowane z lekarzem.
 3. Z sauny powinno się korzystać tylko w towarzystwie innej osoby, co pozwoli na natychmiastową pomoc w wypadku złego samopoczucia. W przypadku nagłego pogorszenia się samopoczucia w saunie należy włączyć dzwonek alarmowy za pomocą przycisku znajdującego się w kabinie sauny.
 4. Przed wejściem do sauny należy zdjąć wszystkie przedmioty metalowe, gdyż mogą stać się przyczyną poparzeń.
 5. Do sauny wchodzimy po dokładnym umyciu ciała pod prysznicem i wytarciu go do sucha.
 6. W saunie bezwzględnie siedzimy lub leżymy na osobistym ręczniku kąpielowym, Obuwie basenowe zostawiamy przed wejściem do sauny.
 7. Przebywamy w saunie max. 12 min (1 sesja). Pobyt rozkładamy na kilka sesji. Dwukrotna sesja na ok. 12 min jest w zupełności wystarczającym zabiegiem dla naszego organizmu.
 8. Z uwagi na duże różnice temperatur pomiędzy poziomami ławek należy wchodzić i schodzić z nich powoli, z krótkim (1-2 min.) odpoczynkiem.
 9. Między sesjami należy wziąć chłodny prysznic i odpocząć w wygodnej pozycji co najmniej tyle czasu, ile korzystało się z sauny. Po kąpielach ochładzających również należy osuszyć ciało ręcznikiem.
 10. W czasie i po zabiegu w saunie przeciwwskazane jest podejmowanie wysiłku fizycznego. Po zabiegu należy wypocząć.
 11. Przed, w czasie przebywania i po wyjściu z sauny nie wolno pić alkoholu.
 12. Do polewania kamieni wodą używamy tylko chochelki Uważamy, aby nie poparzyć ciała przez dotknięcie kamieni lub pieca!
 13. Temperatura kąpieli w saunie do 110 0C.
 14. W saunie obowiązują ogólnie przyjęte zasady dobrego wychowania.
 15. Kryta Pływalnia nie ponosi odpowiedzialności za zdrowotne następstwa korzystania z sauny.
 16. Osoby korzystające z sauny są zobowiązane do przestrzegania Regulaminu sauny jak i też ogólnego Regulaminu OSiR Krytej Pływalni w Zamościu .

 

REGULAMIN KORZYSTANIA ZE ZJEŻDŻALNI WODNEJ

I. Postanowienia ogólne

 1. Ośrodek Sportu i Rekreacji Kryta Pływalnia w Zamościu nie odpowiada za wypadki spowodowane nieprzestrzeganiem regulaminów obowiązujących na terenie obiektu Krytej Pływalni OSIR przy ul. Zamoyskiego 62 A.
 2. Zjeżdżalnia wodna jest integralną częścią Krytej Pływalni i obwiązują w niej przepisy Regulaminu Ogólnego oraz niniejszego Regulaminu.
 3. Zjeżdżalnia czynna jest w godzinach pracy Krytej Pływalni OSIR w cyklach 15 minutowych.
 4. Przed skorzystaniem ze zjeżdżalni wodnej należy zapoznać się z Regulaminem oraz przeciwwskazaniami do korzystania ze zjeżdżalni.
 5. ZJEŻDŻALNIA JEST PRZEZNACZONA DLA OSÓB DOROSŁYCH I DLA DZIECI W WIEKU OD 8 LAT.  Młodsze dzieci mogą korzystać ze zjeżdżalni wyłącznie pod  bezpośrednią opieką osób pełnoletnich i na ich własną odpowiedzialność.
 6. Wszystkie osoby korzystające ze zjeżdżalni zobowiązane są do podporządkowania się wskazówkom, poleceniom i nakazom ratowników WOPR.
 7. Zabrania się dobiegania do schodów zjeżdżalni.
 8. Nie jest dozwolony zjazd w zegarkach, łańcuszkach, okularach, kolczykach, z ostrymi przedmiotami ze sprzętem pływackim : deski, rękawki, okulary pływackie itp.
 9. Zauważone w trakcie zjazdu usterki należy zgłosić dyżurującemu ratownikowi WOPR.
 10. W trakcie zjazdu obowiązuje bezwzględny zakaz zatrzymywania się.
 11. Podczas wchodzenia na zjeżdżalnię należy zachować szczególną ostrożność oraz zabrania się biegania po schodach wieży zjeżdżalni, zabaw na schodkach zjeżdżalni a także zmuszania innych użytkowników do wykonywania zjazdu.
 12. Osobom korzystającym ze zjeżdżalni nie wolno stwarzać sytuacji, które mogłyby spowodować niebezpieczeństwo i zagrożenie dla zdrowia i życia osób korzystających ze zjeżdżalni.

 

II. Regulamin korzystania ze zjeżdżalni wodnej

 1. Należy stosować się ściśle do sygnalizacji świetlnej na wieży;
  Zjazd można rozpocząć przy zielonym świetle;
  przy czerwonym świetle nie można wykonywać ślizgów.
 2. Przebywanie w brodziku przy czerwonym świetle jest zabronione.
 3. Przed zjazdem należy sprawdzić, czy w rurze płynie woda.
 4. Zjazd na sucho grozi uszkodzeniem ciała i jest surowo wzbroniony.
 5. Zabrania się ślizgów w pozycjach:”głową w dół”, „na stojąco”, „na brzuchu”, „na stopach”, „na kolanach”
 6. Ślizg należy wykonać w pozycji leżącej na plecach, nogami w kierunku zjazdu.
 7. Podczas zjazdów zabrania się:
  zjazdów grupami,
  zatrzymywania się i stawania w zjeżdżalni oraz przyjmowania pozycji siedzącej,
  wskakiwania do rury zjeżdżalni z rozbiegu,
  wchodzenia do rury zjazdowej od strony elementu końcowego oraz wspinania się wewnątrz rury w kierunku punktu startu
 8. Zjazd może odbywać się tylko pojedynczo. Po wykonaniu ślizgu należy niezwłocznie zrobić miejsce następnemu użytkownikowi zjeżdżalni i opuścić basen hamujący.
 9. Po zmierzchu niektóre odcinki rury zjazdowej są ciemne.
 10. Niewskazane jest korzystanie ze zjeżdżalni osobom z poważniejszymi schorzeniami serca, układu krążenia. epilepsji oraz szczególnie wrażliwych na nagłe przeciążenia.

 

Długość zjeżdżalni 60m, głębokość wody na hamowni 0,5m
różnica poziomów 7m . Dolna granica wieku 8 lat.

Zatwierdził

Dyrektor OSiR Zamość

 

REGULAMIN KORZYSTANIA Z JACUZZI

 1. Wanna jacuzzi jest integralną częścią Krytej Pływalni OSIR i obwiązują w niej przepisy Regulaminu Ogólnego oraz niniejszego Regulaminu.
 2. Przed wejściem do wanny jacuzzi należy zapoznać się z Regulaminem oraz przeciwwskazaniami do korzystania z kąpieli .
 3. Wanna dostępna jest dla wszystkich użytkowników, posiadających wykupiony wstęp na Krytą Pływalnię.
 4. Przed przystąpieniem do kąpieli w wannie jacuzzi należy umyć całe ciało pod prysznicem mydłem i ciepłą wodą.
 5. Przed wejściem do wanny należy bezwzględnie zdjąć obuwie basenowe.
 6. Z jacuzzi mogą korzystać tylko osoby zdrowe lub osoby, których dolegliwości nie stanowią przeciwwskazań.
 7. Osoby z dysfunkcjami układu krążenia, układu oddechowego, neurologicznymi i gastrycznymi oraz kobiety w ciąży powinny korzystać z jacuzzi ze szczególną ostrożnością i po konsultacji lekarskiej.
 8. Zabrania się korzystania z wanny osobom chorym na choroby zakaźne, z zewnętrznymi widocznymi schorzeniami dermatologicznymi lub z opatrunkami .
 9. Za skutki zdrowotne z przebywania w jacuzzi korzystający odpowiada osobiście i na własne ryzyko.
 10. Dzieci do lat 10 mogą przebywać w wannie wyłącznie pod opieką osób dorosłych.
 11. Nie wolno korzystać z jacuzzi będąc pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.
 12. Nadzór nad przestrzeganiem niniejszego Regulaminu pełnią ratownicy WOPR i obsługa Krytej Pływalni. Wszystkie osoby korzystające z wanny whirlpool są zobowiązane bezwzględnie stosować się do ich poleceń.
 13. Wszystkie osoby naruszające porządek lub przepisy niniejszego Regulaminu będą usuwane z wanny a także z terenu Krytej Pływalni.
 14. W razie wypadku spowodowanego nieprzestrzeganiem regulaminu oraz instrukcji korzystania z jacuzzi wszelką odpowiedzialność ponosi użytkownik.

 

Instrukcja korzystania z wanny whirpool/ jacuzzi

 1. Wejście/wyjście do wanny tylko w oznaczonym miejscu z zachowaniem szczególnej ostrożności.
 2. Pierwszeństwo ma osoba wychodząca z wanny.
 3. W wannie  może przebywać jednocześnie nie więcej niż 4 osoby.
 4. Zaleca się pobyt w wannie nie dłuższy niż 15 min. ( występuje podwyższony poziom środka dezynfekującego) .
 5. Kąpiel w wannie odbywa się jedynie w pozycji siedzącej.
 6. Wszelkie nieprawidłowości należy bezzwłocznie zgłosić dyżurującemu ratownikowi WOPR lub obsłudze Krytej Pływalni OSIR.
 7. Osobom przebywającym w wannie whirlpool zabrania się:

ñ  powodowania sytuacji zagrażającej własnemu bezpieczeństwu i bezpieczeństwu osób korzystających z wanny lub mogących spowodować nieszczęśliwy wypadek,

użytkowania jacuzzi gdy dostęp do wanny jest zakazany,

 • wpychania osób do wanny,
 • wnoszenia do wanny jakichkolwiek przedmiotów lub substancji chemicznych np. szamponów, mydła, olejków, soli kąpielowych itp.
 • zanurzania głowy i twarzy,
 • nieobyczajnego zachowania, bądź zachowania uznanego społecznie za nieprzyzwoite lub obraźliwe,
 • manipulowanie przy dyszach i pokrętłach,
 • wylewania wody z wanny whirlpool,

 

UWAGA! DŁUŻSZE PRZEBYWANIE ORAZ ŁĄCZENIE PRZEBYWANIA Z SAUNĄ MOŻE WYWOŁAĆ PRZEGRZANIE ORGANIZMU .

SYMPTOMY TO: DRGAWKI, NAGŁY SPADEK CIŚNIENIA KRWI, ZAWROTY GŁOWY, ZASŁABNIĘCIE.

Przeciwwskazania : osoby z chorobą niedokrwienną serca, nadciśnieniem, cukrzycą, alergią, stanami zapalnymi skóry, stanami zapalnymi dróg moczowych, grzybicą. epilepsją .

Głębokość wody w wannie whirpool/jacuzzi- 0,80 m

Zatwierdził

Dyrektor OSiR Zamość

 

Regulamin korzystania  z Karnetów „Aqua Aerobik”

 • Sprzedaż Karnetów Aqua Aerobik  dostępna jest dla wszystkich klientów chętnych  w uczestniczeniu na zajęciach aerobiku wodnego. Karnety udostępniane są w formie na okaziciela.
 • Karnet w cenie brutto 140, 00 zł upoważnia do uczestnictwa w 11 zajęciach z aerobiku ( 1 godz.+na przebranie 30 min). Po przekroczeniu czasu zostaną naliczone opłaty w cenie 1 min. biletu ulgowego.
 • Z sauny można skorzystać za dodatkową opłątą
 • Ważność karnetu wynosi 180 dni. W przypadku niewykorzystania wejść na zajęcia z aerobiku,  istnieje możliwość korzystania indywidualnie z basenu bez limitu czasu w każdy dzień do godz. 15.00 ( 1 wejście na Aqua aerobik = 1 wejście na basen bez limitu czasu).
 • Po upływie terminu ważności  karnetu- nie przedłużamy jego ważności  i niewykorzystane kwoty nie są zwracane klientowi.
 • Korzystający z karnetów  zobowiązują się do przestrzegania Regulaminu Pływalni  oraz niniejszego Regulaminu.
 • Reklamacje można zgłaszać telefonicznie oraz pisemnie w siedzibie Krytej Pływalni OSiR , u kierownika pływalni lub bezpośrednio u Dyrektora OSiR Zamość
 • OSiR Kryta Pływalnia   zastrzega sobie prawo do dokonania modyfikacji postanowień Regulaminu w każdym czasie bez podania przyczyn. Informacja o zmianie Regulaminu zostanie zamieszczona na  stronie internetowej  OSiR Zamość. Zmiana Regulaminu nie narusza praw osób, które nabyły prawo do skorzystania z Karnetów przed dokonaniem zmiany.

Zatwierdził Dyrektor OSiR

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu
OBIEKT: Kryta pływalnia OSiR
ul. Zamoyskiego 62 A

KASA – 84/639 96 64

MENEDŻER SPORTU – 84/638 92 24
e- mail: menager@osir.zamosc.pl

KIEROWNIK OBIEKTÓW SPORTOWYCH – 84/639 96 64; 84/638 92 24
e- mail: plywalnia@osir.zamosc.pl

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Miasto Zamość otrzymało dofinansowanie ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na realizację zajęć nauki pływania – „Umiem pływać” w 2021 r. dla 390 uczniów klas I-III ze Szkół Podstawowych z terenu Miasta Zamość.
Najważniejszą przesłanką do udziału w programie była chęć podjęcia aktywności fizycznej w ramach Programu Powszechnej Nauki Pływania – „ Umiem Pływać”.
Operatorem Zamojskiego Programu Powszechnej Nauki Pływania jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu, który posiada doświadczenie w realizacji nauki pływania.

Do głównych założeń Programu należą:
– upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży,
– nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania,
– profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad podstawy,
– zapobieganie zjawiskom patologii społecznych , poprzez skierowaną do uczniów ofertę uczestnictwa w dodatkowych zajęciach sportowych,
– efektywne wykorzystanie infrastruktury sportowej – Krytej Pływalni OSIR,
– edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych.

Viet-Nam House oferuje dania kuchni orientalnej oraz nowość – dania z kurczaka w amerykańskiej panierce.
Bar otwarty jest siedem dni w tygodniu w godzinach 12.00 – 20.00.
Pełną ofertę można znaleźć na stronie www.facebook.com/vietnam.house.zamosc
Zamówienia telefoniczne na dania z dowozem należy składać pod numerem telefonu: 665 559 841

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Robert

W Krytej Pływalni OSiR w Zamościu w głównym holu znajduje się profesjonalny salon kosmetyczny, w którym można skorzystać z:

– Fal radiowych,
– Kawitacji,
– Sonoforezy,
– Mikrodermabrazji,
– Mezoterapii,
– Lasera,
– Manicure,
– Pedicure,
– Henny,
– Makijażu.

Pełna informacja o usługach oraz o zabiegach pod numerem telefonu : tel. 695 421 085

Robert Sz.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług salonu fryzjerskiego znajdującego się w głównym holu Krytej Pływalni OSiR.

W salonie fryzjerskim można skorzystać z:
· Strzyżenia damskiego, męskiego, dziecięcego.
· Przedłużania włosów metodą RACCON.
· Farbowania ( farby naturalne).
· Uczesania okazjonalnego.
· Profesjonalnej pielęgnacji włosów.
· Suplementów diety do odnowy biologicznej.

Telefon kontaktowy do salonu: 602 510 305

               

 

 

Robert

LEVEL UP Fizjoterapia to centrum rehabilitacji, w którym skorzystają Państwo z:
– zabiegów fizykoterapeutycznych
– hydroterapii
– masażu
– terapii manualnej kręgosłupa
– treningu medycznego
Zajmujemy się kompleksową:
– rehabilitacją po zabiegach ortopedycznych
– fizjoterapia sportową
– rehabilitacja neurologiczną
– fizjoterapia kobiet w okresie okołoporodowym.

Każdy pacjent ma przydzielonego swojego fizjoterapeutę prowadzącego, co zwiększa efektywność rehabilitacji.

 

Więcej informacji znajdziesz na naszym facebook’u:

https://www.facebook.com/LEVELUPfizjoterapia/

 

Godziny otwarcia:
pon-pt: 8.00 – 18.00
sb: 9.00 – 15.00
tel. 797-447-261

W Krytej Pływalni OSiR znajduje się Uczniowski Klub Sportowy UKS „ORKA”, w którym dzieci są przygotowywane, pod okiem doświadczonych trenerów, do startu w zawodach pływackich.
Pełną informację o klubie znajdziecie Państwo tutaj:  UKS ORKA.

Robert

Wszystkie osoby, które chcą rozpocząć szkolenie oraz zdobyć nowe uprawnienia zawodowe – pracować jako Ratownicy mogą skorzystać z oferty szkoleniowej WOPR w Zamościu.
Po uzyskaniu uprawnień ratownika wodnego istnieje możliwość współpracy w Krytej Pływalni OSiR jako ratownik, oraz w innych miejscach, w których Rejonowe WOPR w Zamościu sprawuje nadzór ratowniczy nad kąpieliskami, oraz miejscami okazjonalnie wykorzystywanymi do kąpieli.
Pełną informację o Rejonowym WOPR w Zamościu znajdziecie Państwo tutaj: WOPR w Zamościu .

Robert